Prvenstvo Hrvatske u plivanju za osobe s intelektualnim teškoćama
Autor: Goran Tomaši, 23. 10. 2009.

U organizaciji Športskog društva specijalnih sportova „LUČ“ iz Zaprešića i Centra za rehabilitaciju Stančić 14. i 15. listopada 2009. u Tuheljskim Toplicama održano je Prvenstvo Hrvatske u plivanju za osobe s intelektualnim teškoćama.

Pokrovitelji su bili Grad Zaprešić, Zagrebačka županija, Ministarstvo znanosti, obrazovanja i športa, Ministarstvo zdravstva i socijalne skrbi, Hrvatski paraolimpijski odbor i Specijalna olimpijada Hrvatske. Natjecanje se odvijalo prema pravilima specijalne olimpijade u disciplinama:

- slobodno: 25 m, 50 m, 100 m

- prsno: 25 m i 50 m

- leđno: 25 m i 50 m

Za našu školu

nastupili su

Pero Kraljević

u disciplini

25  m

slobodno

i Periša

Mustahinić u

disciplini 25 m

prsno.

Pero i Periša na svečanom otvaranju

Učenike su vodili prof. Gordana Martinović i prof. Goran Tomaši koji je ujedno i njihov trener.

U finalnoj utrci Periša je osvojio diplomu i medalju za 5.mjesto, a Pero diplomu i srebrnu medalju za 2. mjesto. Na ovoj smotri plivača i plivačica iz čitave Hrvatske bili su i poznati sportaši, olimpijci. Medalje su podijelili bivši vaterpolist i olimpijac Tomislav Paškvalin i bivši boksač, olimpijac Damir Škaro. Prvenstvu je nazočila i nama poznata paraolimpijka Ana Sršen u ulozi novinarke.

U programu svečanog otvaranja sudjelovali su učenici Osnovne škole Tuheljske Toplice.

Više od svih diploma i medalja značilo je druženje, zabava, ples, slobodno vrijeme provedeno s drugim sudionicima ovog natjecanja iz čitave Hrvatske.

Na ovom putovanju učenici i njihovi voditelji posjetili su mnoge znamenitosti, mjesta značajna za hrvatsku bližu i dalju povijest. Tako su bili u Vrgorcu, rodnom mjestu Tina Ujevića, zatim u Klanjecu, rodnom mjestu autora hrvatske himne Antuna Mihanovića, bili su u Franjevačkom samostanu u kojem je sarkofag grofa Erdoedyja i galeriji kipara i umjetnika Antuna Augustinčića. Posjetili su i dvorce Hrvatskog Zagorja: Gjalski i Mihanović u Tuheljskim Toplicama.

Goran Tomaši, prof.

Foto album

Zahvaljujemo na plemenitosti svima koji su nam pomogli

u realizaciji ovog putovanju, a to su:

- Frendy d.o.o.

- M&M Dubrovnik d.o.o.

- Centar za odgoj i obrazovanje

Dubrava u Zagrebu

- Europcar rent-a-car Dubrovnik     :)