preskoči na sadržaj

Osnovna škola Marina Držića Dubrovnik

Login

  

        

Jezični savjeti

 

no ja bi, mi bi, vi bi 

          ili 

yes ja bih, mi bismo, vi biste

♦ više...

 

  

  

  

 

  

  

 

     

                                               

          

   

               dum Marin

   

Kalendar rada

                          
         RAZREDNA NASTAVA
 
1. sat:     8:00 - 8:45
2. sat:     8:50 - 9:35
        ODMOR         
3. sat: 10:00 - 10:45
4. sat: 10:45 - 11:30
5. sat: 11:35 - 12:20
6. sat: 12:25 - 13:10
 

                 

         PREDMETNA NASTAVA

 
1. sat:   8:00 -   8:45 
2. sat:   8:50 -  9:35
3. sat:   9:40 - 10:25 
        ODMOR           
4. sat: 10:45 - 11:30 
5. sat: 11:35 - 12:20 
6. sat: 12:25 - 13:10
7. sat: 13:15 - 14:00 
 
         
 


    L E K T I R A

        šk. g. 2014./2015. 

 

 

1. razred

 

Jacob i Wilhelm Grimm: Bajke (izbor)

Zvonimir Balog: Male priče o velikim slovima

Ljudevit Bauer: Tri medvjeda i gitara

Jens Sigsgaard: Pale sam na svijetu

Željka Horvat-Vukelja: Hrabrica

 

2. razred

 

Hans Christian Andersen: Bajke

Ela Peroci: Djeco, laku noć

Karel Čapek: Poštarska bajka

Dubravko Horvatić: Stanari u slonu

Ratko Zvrko: Grga Čvarak

Božidar Prosenjak: Miš

Nevenka Vidak: Pismo iz Zelengrada

 

Napomena: raspored čitanja po odjelima pogledajte u priloženom dokumentu na dnu stranice.

 

3. razred

 

Mato Lovrak: Vlak u snijegu

Ivana Brlić-Mažuranić: Čudnovate zgode šegrta Hlapića

Luko Paljetak: Miševi i mačke naglavačke

Sanja Polak: Dnevnik Pauline P.

Vladimir Nazor: Bijeli jelen

Ezop: Basne

Ilustrirane hrvatske bajke

Hugh Lofting: Pripovijest o doktoru Dolittleu

 

Napomena: raspored čitanja po odjelima pogledajte u priloženom dokumentu na dnu stranice.

 

4. RAZRED

 

Ivana Brlić-Mažuranić: Regoč i Šuma Striborova

Mato Lovrak: Družba Pere Kvržice

Erich Kästner: Emil i detektivi

Astrid Lindgren: Pipi Duga Čarapa

Johhana Spyri: Heidi

Nikola Pulić: Ključić oko vrata

Hrvoje Hitrec: Eko Eko 

Zvonimir Balog: Ja magarac  

Zoran Pongrašić: Mama je kriva za sve

 

Napomena: raspored čitanja po odjelima pogledajte u priloženom dokumentu na dnu stranice.

 

5. RAZRED

 

Ivan Kušan: Koko u Parizu

Šaljive narodne priče           

Ferenc Molnar: Junaci Pavlove ulice

Milivoj Matošec: Strah u Ulici lipa

Aleksandar Puškin: Bajka o ribaru i ribici

Miro Gavran: Kako je tata osvojio mamu

Pavao Pavličić: Trojica u Trnju

Henry Winterfeld: Timpetill (Grad bez roditelja)

Zlatko Krilić: Čudnovata istina

 

Napomena: raspored čitanja po odjelima pogledajte u priloženom dokumentu na dnu stranice.

 

 6. RAZRED

 

Ivana Brlić-Mažuranić: Priče iz davnina

Stjepan Tomaš: Mali ratni dnevnik

August Šenoa: Povjestice

Blanka Dovjak-Matković: Zagrebačka priča

Šime Storić: Poljubit će je uskoro, možda

Oscar Wilde: Sretni kraljević

Ivona Šajatović: Tajna ogrlica sa sedam rubina

Joža Horvat: Waitapu

Melita Rundek: Psima ulaz zabranjen

 

Napomena: raspored čitanja po odjelima pogledajte u priloženom dokumentu na dnu stranice.

 

 7. RAZRED

 

Božidar Prosenjak: Divlji konj

Hrvoje Hitrec: Smogovci

Vladimir Nazor: Pripovijetke

Dobriša Cesarić: Pjesme

Daniel Defoe: Robinson Crusoe

Dinko Šimunović: Duga

C. S. Lewis: Kronike iz Narnije – Čarobnjakov nećak

Sue Townsend: Tajni dnevnik Adriana Molea

Vjenceslav Novak: Iz velegradskog podzemlja

 

Napomena: raspored čitanja po odjelima pogledajte u priloženom dokumentu na dnu stranice.

 

 8. RAZRED

 

Dinko Šimunović: Alkar

Slavko Kolar: Breza

Dragutin Tadijanović: Srebrne svirale

Ernest Hemingway: Starac i more

Sanja Pilić: O mamama sve najbolje

Ephraim Kishon: Kod kuće je najgore

Sunčana Škrinjarić: Ulica predaka

Antoine de Saint Exupery: Mali princ

Richard Bach: Galeb Jonathan Livingston

 

Napomena: raspored čitanja po odjelima pogledajte u priloženom dokumentu na dnu stranice.

 


Pošalji prijatelju Pošalji prijatelju

preskoči na navigaciju